Confirmed Entries
Entry list
Name | Sex | Age Group | Club | Swim |
---|---|---|---|---|
Millie Yell | F | A | Running Colchester | 10:00 |
Harry Tilley | M | A | Harwich Runners | 3:00 |
Molly Richardson | F | B | Harwich Runners | 3:00 |
Freya Gudgeon | F | C | 13:00 | |
Hannah Sowman | F | D | Vcr | 10:00 |
Gabrielle Williams | F | D | 3:00 | |
Holly Gooding | F | D | Harwich Runners | 6:00 |
Paddy Warner | M | D | 4:30 | |
Myles Doran | M | D | Harwich Runners | 6:00 |
Harrison Hunt | M | D | 6:30 | |
Harry Pitham | M | D | 6:30 | |
Cameron Dulai | M | D | 7:00 | |
Emma Woollard | F | E | 15:00 | |
Emma Carrington | F | E | 5:00 | |
Charlotte Crowe | F | E | 5:00 | |
Ellie Carter | F | E | 7:00 | |
Polly Farrington | F | E | 8:30 | |
Jack Howlett | M | E | Harwich Runners | 3:30 |
Isaac Aldridge | M | E | 4:00 | |
Josh Newlyn | M | E | 5:00 | |
Harry Elliott | M | E | Stour Valley Tri Club | 5:30 |
Stefan Farnworth | M | E | 5:30 | |
Alastair Davidson | M | E | Harwich Runners | 6:00 |
Jordan Maclean | M | E | 6:30 | |
Rory Gudgeon | M | E | 7:00 | |
Jack Spillane | M | E | 7:00 | |
George Wyatt | M | E | 9:00 | |
Katie Pavid | F | F | 10:00 | |
Kiran Dulai | F | F | 10:00 | |
Eleanor Burke | F | F | 4:00 | |
Steph Hall | F | F | 8:00 | |
James Mealing | M | F | 12:00 | |
Dann Marvan | M | F | Marvans Veg | 4:30 |
Daniel Mitchell | M | F | 5:00 | |
Ben Swan | M | F | Harwich Runners | 5:00 |
Sam Warren | M | F | 5:30 | |
Michael Young | M | F | Colchester Bootcamp | 5:30 |
Alex Steward | M | F | Ipswich Triathlon Club | 6:00 |
Charles Mcateer | M | F | 8:00 | |
Thomas Hasselholdt | M | F | 8:00 | |
Bradley Knight | M | F | 9:00 | |
Joey Avenell | M | F | 9:00 | |
Sean Avenell | M | F | Harwich Runners | 9:00 |
Samantha Body | F | G | 15:00 | |
Harri Like | F | G | Parc Bryn Bach Rc | 3:00 |
Sarah Sellens | F | G | 5:30 | |
Danielle Godfrey | F | G | Telford Triathlon Club | 6:00 |
Dominique Decruz | F | G | 6:00 | |
Emily Knights | F | G | 7:00 | |
Lorraine King | F | G | 7:00 | |
Toby Mills | M | G | 10:00 | |
David Goodwin | M | G | 10:00 | |
Benjamin Eary | M | G | 12:00 | |
Ben Halms | M | G | 3:00 | |
Bruce Teatheredge | M | G | 4:00 | |
Sam Chapman | M | G | 4:30 | |
Sam Goodingmatthews | M | G | Harwich Runners | 5:00 |
Jay Harvey | M | G | Harvs | 5:00 |
Thomas Kaye | M | G | 5:00 | |
Simon Shaw | M | G | 6:00 | |
Craig Higgins | M | G | 6:00 | |
Mark Dundon | M | G | 6:00 | |
Willaim Roxbyclarke | M | G | Harwich Runners | 6:00 |
Martin Bennettstanley | M | G | Pudsey Pacers | 6:30 |
David Brook | M | G | 6:30 | |
Jon Like | M | G | Parc Bryn Bach Rc | 6:30 |
Tom Warner | M | G | 7:00 | |
Justin Deeny | M | G | 7:00 | |
Alex Mcgregor | M | G | Framlingham Flyers | 8:00 |
Pat Odea | M | G | 9:00 | |
Sarah Lucas | F | H | 10:00 | |
Kirsty Lucas | F | H | 12:00 | |
Rebecca Tilley | F | H | 12:00 | |
Jenny Kaye | F | H | Running Colchester | 12:00 |
Helen Scott | F | H | Boxted Runners | 14:00 |
Rosanna Holden | F | H | Cats | 15:00 |
Katie Holmes | F | H | Harwich Runners | 4:00 |
Sarah Mortimer | F | H | 5:00 | |
Kathryn Scrivener | F | H | 5:30 | |
Rebecca Wheatley | F | H | Colchester And Tendring | 5:30 |
Emily Zethraeus | F | H | 6:00 | |
Kimberley Race | F | H | Chafing The Dream | 6:30 |
Alina Tuerk | F | H | 6:30 | |
Lauren Race | F | H | Harwich Runners | 6:30 |
Tracy Bennie | F | H | 6:30 | |
Emma Warner | F | H | 6:30 | |
Nicola Challis | F | H | Harwich Runners | 6:30 |
Helen Scott | F | H | 8:00 | |
Catie Mattock | F | H | Harwich Runners | 8:30 |
Joe Francis | M | H | 3:00 | |
Tig Tanner | M | H | Frinton | 3:00 |
Christoher King | M | H | 3:30 | |
James Morrison | M | H | Holdfast Fitness | 4:30 |
Gav Race | M | H | Harwich Runners | 4:30 |
Daniel S | M | H | Stowmarket Cycling | 5:00 |
Richard Neal | M | H | 5:00 | |
James Attenborough | M | H | Witham Rc | 5:30 |
Ian Thoroughgood | M | H | Capel Cheetahs | 5:30 |
Jamie Blaber | M | H | 5:30 | |
Andrew Edwards | M | H | 5:30 | |
Dean Splarn | M | H | Swyd Tri Club | 6:00 |
Barnaby Crocker | M | H | 6:00 | |
David Ashmore | M | H | Harwich Runners | 7:00 |
James Leeks | M | H | 7:30 | |
Royston Theobald | M | H | Ipswich Triathlon Club | 8:00 |
Alphonse Ryan | M | H | 9:00 | |
Clare Richardson | F | I | Harwich Runners | 10:00 |
Anna Yell | F | I | Running Colchester | 10:00 |
Meredith Scanlon | F | I | 12:00 | |
Lucy Jones | F | I | 3:00 | |
Hayley Rook | F | I | 6:00 | |
Jet Grommel | F | I | 7:00 | |
Clair Block | F | I | Blc | 7:00 |
Caroline Fisk | F | I | 7:00 | |
Sarah Rose | F | I | 7:00 | |
Helen Benham | F | I | Harwich Runners | 7:30 |
Louise Y | F | I | 8:00 | |
Kevin Mcdougall | M | I | 10:00 | |
Simon Day | M | I | Harwich Runners | 4:00 |
Rossco Pcoltrane | M | I | Hazard County | 5:00 |
Simon Nathan | M | I | 6:00 | |
Michael Bingle | M | I | 6:30 | |
John Yell | M | I | Running Colchester | 6:30 |
Mark Higgs | M | I | Harwich Runners | 6:30 |
Richard Allen | M | I | 7:30 | |
Jane Irvin | F | J | Boxted Runners | 12:30 |
Vhaire Stewart | F | J | 15:00 | |
Rebecca Womersley | F | J | 3:00 | |
Diane Bush | F | J | 3:00 | |
Petra Risbridger | F | J | 6:00 | |
Claire Poole | F | J | Gbrc Tcc | 6:30 |
Tricia Stacey | F | J | Great Bentley | 6:30 |
Joanne Smith | F | J | Colchester Rovers Cycle Club | 7:00 |
Joanne Sargent | F | J | Hadleigh Hares Ac | 9:00 |
Dale Sowman | M | J | Vcr | 10:00 |
Matt Doran | M | J | Harwich Runners | 10:00 |
Jason Hollands | M | J | 10:00 | |
Marcus Turner | M | J | Harwich Rugby Club | 10:00 |
Julian Dykes | M | J | 15:00 | |
James Mowle | M | J | Sramcc | 4:00 |
Jonathan Martin | M | J | 4:00 | |
Mark Evans | M | J | 5:00 | |
Jon Wilson | M | J | None | 5:30 |
Simon Garner | M | J | Harwich Runners | 6:00 |
Douglas Oneill | M | J | Tri Sudbury | 6:00 |
Paul Arnold | M | J | Trisudbury | 6:00 |
Ian Cannons | M | J | Harwich Runners | 6:30 |
Steve Tavner | M | J | 6:30 | |
Craig Mitchell | M | J | Great Bentley | 6:30 |
Colin Moss | M | J | Podge Runners | 7:00 |
Colin Stallwood | M | J | 7:00 | |
Chris Ringrose | M | J | Running Colchester | 7:30 |
Rob Newlyn | M | J | 7:30 | |
Justin Orr | M | J | 9:30 | |
Sandra Stanton | F | K | Springfield Striders | 11:30 |
Kim Anthony | F | K | 13:00 | |
Catherine Stewart | F | K | 15:00 | |
Pamela Harris | F | K | None | 15:00 |
Nicola Hilson | F | K | Colchester Harriers | 3:00 |
Alison Vincent | F | K | Blackwater Triathlon Club | 6:00 |
Samantha Cooper | F | K | Hadleigh Hares | 6:00 |
Trish Jarvis | F | K | Jogging Made Easy | 7:30 |
Gina Patrick | F | K | Harwich Runners | 8:00 |
Eileen Shadford | F | K | 8:00 | |
Kate Bagley | F | K | 8:00 | |
Jan Harris | F | K | 8:30 | |
Rob Warner | M | K | 10:30 | |
Tony Robinson | M | K | 11:00 | |
Terry Spurgeon | M | K | Ipswich Jaffa Rc | 12:00 |
Kieran Healy | M | K | Boxted Runners | 12:00 |
Dean Vokes | M | K | 14:00 | |
Paul Briggs | M | K | None | 15:00 |
Chris Servant | M | K | Ipswich Jaffa | 7:00 |
Darren Thomas | M | K | 7:00 | |
Dave Anthony | M | K | 7:00 | |
Paul Mee | M | K | Colchester And Tendring | 7:00 |
Tracy Avenell | F | L | Jogging Made Easy | 10:00 |
Alison Evans | F | L | Harwich Runners | 10:00 |
Kim Day | F | L | 15:00 | |
Bev Wilson | F | L | Blc | 6:30 |
Amanda Smith | F | L | No | 7:30 |
Jan Wilcox | F | L | Boxted Runners | 9:00 |
Tony Dale | M | L | 5:30 | |
Paul Maclean | M | L | 6:30 | |
Tim Brand | M | L | Harwich Runners | 8:00 |
David Giles | M | L | 8:00 | |
Ray Charlton | M | L | Springfield Striders | 9:00 |
Jacquie King | F | M | 11:00 | |
Ann Miller | F | M | Springfield Striders | 12:00 |
Anne Herbert | F | M | Harwich Runners | 12:00 |
Jean Wier | F | M | Harwich Runners | 14:00 |
Jo Higgon | F | M | Harwich Swimming Club | 6:30 |
Jon Burls | M | M | Harwich Runners | 6:00 |
Tony Shorter | M | M | None | 7:30 |
Robert Giles | M | M | 9:00 | |
Helen Ivory | F | N | 7:30 | |
Elspeth Knott | F | N | Harwichrunners | 8:00 |
Jeff Higgon | M | N | Harwich Swimming Club | 6:00 |
Martyn Joyce | M | N | Independant | 6:30 |
Peter Fraserhopewell | M | N | Harwich Runners | 9:00 |
Martha Spooner | F | O | Harwich Runners | 9:00 |